niedziela, 23 marca 2014

S&P500 analiza




Witaj,

   Na wykresie tygodniowym sytuacja SP500 (#EPH4) wg TFE (rys. 1) nie uległa większym zmianom i ciągle wskazując, że rynek jest w fazie korektytę ostatnich wzrostów i zakładając że rozpoczął:
  •  ii falę pierwszego rzędu, maksymalny poziom spadków nie powinien przekroczyć poziomu 1800pkt.
  • (IV) falę trzeciego rzędu, maksymalny poziom spadków nie powinien przekroczyć poziomu 1753pkt.
  • 4 falę czwartego rzędu, maksymalny poziom spadków nie powinien przekroczyć poziomu 1730pkt.
  • IV falę piątego rzędu, maksymalny poziom spadków nie powinien przekroczyć poziomu 1582pkt. 
   Rynek nadal balansuje w obszarze szarego prostokąta, gdzie mamy istotne poziomy fibonacciego. Górny knot tygodniowej świecy nie jest może porażający, niemniej jednak wskazuje, że indeks respektuje ten obszar, ma problemy z pokonaniem go i kontynuacją marszu w górę.

S&P500 analiza

   Jeśli spojrzymy na analizę statystyczną (rys.2), ciągle możliwy jest scenariusz wypełnienia średniego czasu korekty – 4.2 tygodnia (w tym tygodniu zaczynamy czwartą świecę).

S&P500 analiza

   Sytuacja na wykresie dziennym (rys. 3), pokazuje że pierwszy poziom wsparcia zbudowany na bazie równoległej wewnętrznej linii trendu (RWLT) oraz skupień fibo okazał się trafny i rynek po dojściu do niego narysował pozytywną formację świecową objęcia hossy bądź też outsidebar up. Piątkowa sesja może być trakowana dwuznacznie, ponieważ korpus czarnej świecy zasłonił poprzednią białą świecę, co nie jest dobrym prognostykiem dla byków. Niemniej jednak dolny cień jaki się ukształtował, daje do zrozumienia, że może to być tylko korekta wzrostów zapoczątkowanych od poziomu wspomnianego wcześniej wsparcia.

S&P500 analiza

   Spoglądając na wykres godzinowy (rys. 4). Możemy założyć dwa scenariusze. Pierwszy z nich (zielone oznaczenia fal) jest prowzrostowy i przemawia za nim:
  • pięciofalowy wzrost z ostatniego tygodnia,
  • zatrzymanie piątkowego spadku na zielonej linii równoległej do trzech wcześniejszych, które wielokrotnie dawały znać o sobie gdy cena docierała w ich okolice (zielony ptaszek),
Drugi scenariusz, czyli spadkowy (czerwone oznaczenia) jest prospadkowy i przemawia za nim:
  • pięciofalowy ruch spadkowy rozpoczęty 7 marca,
  • zatrzymanie wzrostów na nieprzypadkowym poziomie (3 zniesienia fibo i szczyt największej korekty z ruchu spadkowego),
  • przełamanie niebieskiej linii krótkoterminowego trendu wzrostowego,
  • „zlekceważenie” czerwonej linii wcześniej przebitej w górę – jest ona równoległa z linią poniżej i w przeszłości obie często miały wpływ na cenę (czerwony ptaszek),
  • Zatrzymanie wzrostów w obszarze 38%-62% zasięgu czasowego spadku zaczętego 7 marca (niebieski prostokąt),

S&P500 analiza



PODSUMOWANIE:
Rynek balansuje w bardzo ważnym miejscu, ponieważ brakuje niewiele, aby wybić się na nowe szczyty - pierwszym celem będzie przełamanie oporu powstałego na H1 (skupienie fibo). Cały czas jest bardzo wiele przesłanek ku temu, aby do tego nie dopuścić i spróbować pociągnąć indeks jeszcze nieco w dół, tak aby wybił min. z 17 marca. Nadchodzący tydzień może być ciekawy, ponieważ zbliżamy się do statystycznych wielkości czasowych spadków, a piątkowa sesja pokazała, że niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

W powyższej analizie użyłem kwotowań FXPRO.